פולים ירוקים

store headline

green beans
באפשרותנו לספק פולים ירוקים ללקוחות אשר מעוניינים בכך. ניתן לרכוש כל זן בנפרד או לבקש תערובת לפי העדפה אישית.
מה עושים עם פולים ירוקים?

1- אם ברשותכם קולה קפה אתם בטח כבר יודעים להשתמש בו. אנו פה לעזור ולייעץ. ניתן גם לקלות פולים במחבת (מומלץ קרוב לחלון פתוח…). סרטון זה מדגים קלייה כזו. לאחר הקלייה יש לשמור על הפולים בכלי לא אטום מכיוון שהפולים ימשיכו לשחרר Co2 לפחות 24 שעות. הפולים יגיעו לשיא הטעם לאחר 10 ימים עד שבועיים.

2- אנשים רבים צורכים פולים ירוקים (טחונים או מושרים במים חמים, כתוסף תזונה וכו') כדי לנצל את היתרונות הבריאותיים שלהם. ישנם מחקרים רבים הבודקים יתרונות אלה ואת ההשפעות של הפולים על גופנו. ידוע שפולים ירוקים עשירים בחומצה כלורוגנית (Chlorogenic Acid). זהו מוצר פנולי טבעי המצוי בעלים ופירות של דו-פסיגיים. חומצה זו מכילה אנטי-אוקסידנטים רבים ובעלת תפקיד חשוב בחילוף החומרים אצל צמחים. כמו כן, חוקרים גילו שלחומצה זו תפקיד חשוב בשמירה על לחץ הדם, בהגנה מפני מחלות לב ומחלת הסוכרת. בתהליך הקליה חלק מהחומצה מתנדף. יש לזכור שבפולים ירוקים ישנו גם קפאין והוא אינו מתנדף. הדרך היחידה להוריד את מינוניו היא בניטול הקפה. green beans

בשנת 2012, בתכנית הטלויזיה של ד"ר אוז, נאמר שפולים ירוקים עוזרים בשריפת שומן. דבר זה לא הוכח עדיין באופן מדעי וכמובן מומלץ להמשיך בפעילות גופנית ודיאטה מאוזנת.